top of page

PETTALOSA

Příběh mé značky ...

Jmenuji se Radka.

 

Miluji vše, co souvisí s módou, ale mojí opravdovou vášní jsou mohutné šátky, šály, tunely, nákrčníky…

 

Mám dvě úžasné děti – Anetku a Patrika – a právě na druhé mateřské, vše začalo.

První šátek ...

Můj úplně první šátek jsem si vyrobila z obyčejného přehozu na postel. Zkracovala jsem látku a zkoušela před zrcadlem, dokud šátek nebyl podle mých představ . Kamarádku jsem poprosila, aby mi sehnala kousek kůže a protože jsem tenkrát neuměla ani zatlouct druk, musela to pod mým vedením udělat ona. Tehdy jsem si vyrobila svůj první Maxi šátek s koženou sponou. Reakce mého okolí na šátek byly velice pozitivní a pochvalné. Kamarádky chtěly také takový,  tak mě napadlo, že bych si na mateřské mohla pár korun přivydělat. Kamarádku jsem přemluvila , aby do toho šla se mnou... sice se realizovala v pečení cupcakes  , ale daly jsme to dohromady. Zanedlouho jsem zjistila, že to nebyl příliš dobrý nápad, že je lepší, když si za svými sny a nápady budu stát sama.

Postupně tak vznikla pettalosa.

O názvu ...

“Petaloso” je původem italské slovo z ruky osmiletého Mattea. Ten slovo náhodou vymyslel, když v rámci slohové práce popisoval květinu. Volně se dá přeložit jako „plný okvětních lístků“. Matteově učitelce se slovo moc líbilo, proto spolu se svým studentem napsali do italské jazykové instituce a dostali překvapivou odpověď: slovo je prý krásné a srozumitelné a mohlo by být zařazeno do slovníku italských slov. Nicméně aby bylo přijato oficiálně, je zapotřebí jeho šíření a aktivní používání lidmi… Slovo se velmi rychle stalo oblíbené a začali ho sdílet lidé napříč zeměmi.

 

A to je i poslání značky pettalosa – šířit dobrý nápad, a zároveň nápad krásný, jako sama květina.

 

Přála bych si, aby se doplňky pettalosa šířily právě díky Vám, aby Vám slušely, dělaly Vás šťastné a podtrhovaly Vaši krásu.

Jak vzniká krása ...

 

Velký důraz kladu na kvalitu látek. Každá látka projde mýma rukama, přiložím ji na krk a obličej, abych se ujistila, že nekouše a že šátek bude příjemné nosit. Vždy vybírám pouze kvalitní a příjemné látky jak od českých, tak zahraničních výrobců.

 

Nedílnou součástí každého šátku či šály je i kožený řemínek. Řemínky jsou vyráběné ručně, včetně obšití a ražby značky. Základní nabídka barev je černá, tmavě hnědá a camel.

 

I ta nejmenší drobnost má svůj obrovský význam a já si přeji, abyste ze svého nákupu měli absolutní radost. Jednak ze samotného šátku, ale i z toho, jak úhledně a s láskou Vám přijde zabalený. Proto je každý šátek pečlivě vložený do hedvábného papíru a ovoněný parfémem, jehož název vždy aktuálně sděluji na stránce. Díky tomu máte možnost tu krásu vnímat i dalším smyslem. Budu ráda, když Vás inspiruji i novou vůni. Ke každému šátku přikládám návod na údržbu a složení konkrétního materiálu. Návod na uvázání je možné stáhnout na fb pettalosa v albu Návody na uvázání doplňků pettalosa.

 

Do výroby se často zapojuje celá rodina – od babiček po dceru Anetku. Největší oporou po všech stránkách je mi můj manžel a navíc – je moc hrdý, že si plním svůj sen.

O e-shopu ...

Uvažovala jsem o zřízení e-shopu, ale tím bych přišla o osobní kontakt, o to pravé kouzlo, které takové prodávání šátků má. Ráda Vás poznávám osobněji, nechci, abyste byly anonymními zákaznicemi, nebo jen čísla účtenek. Mám moc ráda komunikaci s Vámi, vznikají krásná přátelství… a i to je PETTALOSA.

 

Děkuji Vám, vážím si Vás a bez Vás by PETTALOSA nebyla tak skvělá, jak je!

S láskou a pokorou

Vaše Radka 

bottom of page